DESTEK BİRİMLERİ


Basın ve Medya İletişim


Basın,medya-iletişim birimimiz 2001 yılından itibaren aktif hizmete başlamıştır.

Bu birimde şu faaliyetler icra edilmiştir.
Hastanedeki birimlerin yer aldığı,yıllık istatistiği bilgilere dayalı faaliyet raporlarını belirli bir format dahilinde hazırlamak ve bastırmak.
Basın fotoğraflı faaliyet raporlarını ilgili birimlere dağıtmak.
Hastane hakkındaki gelişmeleri yerinde,görüntüsünü ve fotoğraflarını çekerek haberini yapmak ve ulusal ve yerel medyaya ulaştırmak...
Hastanemiz hakkında basında çıkan haberleri takip etmek ve arşivleşmesini sağlamak...
Üniversitemiz içerisinde yayın hayatını sürdüren ``Fırat Haber`` gazetesine aylık haber ve fotoğraf göndermek.
Anabilim ve bilim dallarındaki gelişmeleri,Öğretim üyelerimizin başarılarını,tedavileri,tetkikleri,ilk defa yapılan ameliyatları ve vs... gibi uygulamaların yeterince kamuoyuna tanıtılması amacı ile Üniversitemiz TV,si ``Fırat Televizyonu``unda program yapmak ve yaptırmak (Hastane Günlüğü,Sağlık Olsun ve Sağlıklı Günler programları gibi).
Anabilim ve bilim dallarımıza ait istemler doğrultusunda yapılan bazı uygulamaları çekmek ve ders meteryalleri hazırlamak.
Hastanemizde yapılan panel,sempozyum,toplantı ve bilimsel çalışmaların kamu oyuna duyrulması ve bu etkinliklerin görüntü ve foto kayıtlarının yapılması ve arşivlenmesi.
Hastanemize haber yapmak,görüntü çekmek veya herhangi bir sebeple gelen medya mensuplarına yardımcı olmak, onlara bilgi vermek ve onları kontrol etmek.
Başhekimlik makamının basın danışmanlığını yürütmek,basın toplantılarının koordinasyonunu sağlamak.

İletişim


Telefonlar: 0-424-2333555 -(1519)