HABERLER

HABERLER

Elazığ STK Başkanları Sağlıkta Şiddete Tepki için Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi...


ELAZIĞ STK BAŞKANLARI SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ İÇİN FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. AYTEN’İ ZİYARET ETTİLER…

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu üyeleri, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddet nedeniyle, ziyarette bulundu.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Refik Ayten’i ziyaret eden STK Platformu üyeleri, açıklamada bulunarak sağlıkta yaşanan şiddete karşı tepkilerini dile getirdi.

Sağlıkta şiddetin biran önce son bulmasını arzu ettiklerini belirten Sivil Toplum Kuruluşları (STK)Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu, “Elazığ gibi kültür, turizm ve sağlık merkezi olabilecek bir yerin bu şekilde anılması ulusal basında bu şekilde yer alması bizleri ciddi manada rahatsız ediyor. Hiçbir vatandaşımızda bundan memnun olmayacaktır. STK Platformu olarak Fırat Üniversitesi Hastanesine geçen günlerde yapılan çirkin saldırıyı protesto etmek amacıyla başhekimliğimizi ziyaret ettik" dedi.

Bu tür olayların üstünde durulması gerektiğini belirten Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Refik Ayten de, “Buraya gelen insanlar acılı, biz bunları bilerek yaşıyoruz. Burası binlerce kişinin girip çıktığı bir yer. Topluma biraz mesaj vermek lazım lütfen bir birimize biraz daha saygılı olalım. Ameliyat yaparken, poliklinikte hasta bakarken herkes tedirgin. Bu noktaya gelmememiz lazım. Gece vakti öğretim üyesi düzeyinde birisinin gelip hastaya müdahale edip darp olayıyla karşılaşması izah edilebilir bir olay değildir. İkinci olayda serviste hasta yakınlarının hastaneye maddi zarar verecek düzeyde etrafa saldırması. Tabi insanlar acılı olabilir ama aile etrafından da bunlara dur diyecek birilerinin olması lazım. Hastane de bilgisayarları ve yazıcıları kırmakla ele bir şey geçmez. Bu gibi durumlarda her kesimin birbirine destek olması lazım. Sağlıkta şiddete karşıyız” ifadelerini kullandı.


Eklenme Tarihi:19.10.2018