HABERLER

HABERLER

Tıp Fakültesi Buluşmaları Hakkında Basın Toplantısı Düzenlendi


Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, sağlık konusunda halkı bilgilendirmek amaçlı “Halk Buluşmaları” toplantıları yapacaklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, düzenlediği basın toplantısı ile “Halk Buluşmaları” toplantılarına ilişkin bilgi verdi. Tıp Fakültesi olarak vatandaşa sağlık konusunda koruyucu olarak belli bilgilendirmeler yapmak için toplantı yapacaklarını belirten Prof. Dr.Atmaca, halka aktarılan yanlış bilgilerin yapılan toplantılarla giderileceğini kaydetti.

Vatandaşlarla sağlıkta işbirliği yapmak istediklerini aktaran Prof. Dr. Atmaca, “Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak halk buluşmaları adı altında bir toplantılar zinciri başlatmayı planladık. Aslında hep söylenir ya, üniversite sanayi iş birliği, üniversite vatandaş işbirliği diye bizim Tıp Fakültesi olarak vatandaşla olan iş birliğimiz bu sağlık konusunda koruyucu olarak belli bilgilendirmeler yapmak. Çünkü üniversiteler bilgilerin üretildiği yerler ama bunlar insanlar için kullanıldığı zaman değerli hale geliyor. Bu düşünceden hareketle biz Tıp Fakültesi olarak bu tarz toplantıları başlattık. Devamı da gelecek” dedi.

İlk toplantının 9 Ekim 2015 Cuma günü saat 18:30’da Öğretmenevinde gerçekleştirileceğini kaydeden Atmaca “Halk buluşması olduğu için özellikle herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir yer olması açısından öğretmen evini tercih ettik. Bu toplantıda her yönüyle obezite olacak. Bu konuyla başlamamızın amacı devamında yapmayı düşündüğümüz toplantı konularını da içine alan mini bir anket yaptım. Orada obezite biraz daha ön plana çıktı.Bütün dünyada popüler olan bir konu. Sağlık Bakanlığının da bu konuda önemli projeleri var. Obezite giderek artan bir halk sorunu haline geliyor ve bu nedenle ilk toplantı konusu olarak daha ön plana çıktı. Bunun üzerine bizde bu konuyu seçtik. Bu konuda endokrinolojiden bir hocamız ve genel cerrahiden bir hocamız sunum yapacaklar.

Bu toplantıda halka yönelik anlatım olacak. Soru cevap şeklinde de doğrudan vatandaşımız aklına takılan yerleri hocalarımıza sorma imkânına sahip olacaklar” dedi.


Eklenme Tarihi:07.10.2015