HABERLER

HABERLER

Fırat Üniversitesinde "2. Temporal Kemik Diseksiyon Kursu" Düzenlendi


Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı ile Fırat-Dicle Havzası KBB-BBC Derneği işbirliğinde “2. Temporal Kemik Diseksiyon Kursu” düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonunda yapılan programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, Hastane Başhekimi Prof. Dr. M. Said Berilgen, Hastane Başhekim Yardımcıları, Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim üyeleri ile çeşitli üniversitelerden alanında uzman çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Kursun açılışında konuşan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şinasi Yalçın, Türkiyedeki ilk Kulak Burun Boğaz Anabilim dalı Diseksiyon Laboratuvarına sahip olduklarını belirterek, bu laboratuvarın kurulmasında kendilerine her türlü desteği sağlayan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile Hastane Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgene teşekkür etti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, bu tür eğitim kurslarının öğretim üyelerinin bilgilerini güncellemesi açısından önemli olduğunu vurgulayarak, eğitim programının başarılı geçmesini diledi.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Hastanesinde yeni kurulan Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Kliniği Mikrocerrahi Araştırma ve Diseksiyon Laboratuvarının açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Demirdağ, büyük emekler vererek hastaneye kazandırılan Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Kliniği Mikrocerrahi Araştırma ve Diseksiyon Laboratuvarının Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.


Eklenme Tarihi:27.11.2015