HABERLER

HABERLER

Fırat Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Binası Tamamlanıyor


KANSER HASTALARI ARTIK DİĞER İLLERE GİTMEYECEK…
FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ BİNASI TAMAMLANIYOR…
Elazığ’daki kanser hastaları artık tedavi için diğer illere gitmek zorunda kalmayacak. Temeli geçen yıl atılan Fırat Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi binasının önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor. Bu merkez kanser tedavisinde kullanılan yeni teknolojik cihazlarla hizmet verilecek.
Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Said Berilgen, temeli geçen yıl atılan Radyasyon Onkolojisi binasının inşaatının devam ettiğini belirterek, inşaatın tamamlanmasının ardından kanser hastalarının tedavilerinin tüm aşamalarının bu merkezde yapılabileceğini kaydetti.
100 yatak kapasiteli olacak merkezde, kanserli hastaların başka şehirlere gitmeden burada tedavi görebileceklerinin altını çizen Prof. Dr. Berilgen, “ 5 milyon dolarlık bütçesi olan bir proje bu. Sağlık Bakanlığının destekleriyle bu cihazlarımızı hastanemize kazandırdık. Bu merkezimizi Işın tedavisi verecek olan son model cihazlardan 2 cihaz alabilecek şekilde hazırladık. Şuan 1 tane cihazı aldık ve cihazın montesi yapılıyor. İlerleyen zamanlarda da diğer cihazı alacağız. Radyasyon Onkoloji Merkezimizde Beyin, omurilik, prostat gibi ışın gerektiren her türlü kanser hastası tedavi görebilecek. Tedavide hasta kendi cebinden hiçbir ücret ödemeyecek. Hastanemizde kanserin cerrahi onkolojisi yapılıyor. Kemoterapi dediğimiz medikal tedavi yapılıyor. Işın verecek olan cihazların da eklenmesiyle birlikte kanser hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunacağız” dedi.


Eklenme Tarihi:07.12.2015