HABERLER

HABERLER

Fırat Üniversitesi Hastanesinde En Kapsamlı 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı...


Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Bünyesinde bulunan Çocuk Yoğun Bakım ünitesinin açılışı yapıldı.

Düzenlenen açılış programına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Başhekim Yardımcıları, İl Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Halil Akkuş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Latif Üstünel, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Levent Avcı, Öğretim üyeleri ve hastane çalışanları katıldı.

Gerçekten bölgede ihtiyaç olan çocuk yoğun bakım ünitesini açtıklarını ifade eden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Bölgede özellikle çocuk yoğun bakım büyük bir ihtiyaçtı. 3. basamak çocuk yoğun bakımı ünitesi bölgemizde ilk olarak hastanemizde açılıyor. Son teknolojik cihazlarla donatılan ünitemiz 17 yataktan oluşuyor. Bugün itibariyle hastalarımızı almaya başlıyoruz. Her konuda olduğu gibi bu hizmette de bir ilki gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Biz bunu tek başımıza yapmıyoruz tabi. Hastane yöneticilerimizden bölüm başkanlarına kadar akademik personelimizden idari personelimize kadar hepsinin emeği var burada. Bu ünitenin hastaneye kazandırılmasında öz kaynaklarımız ile bir kısmını da hükümetimizin destekleriyle sağladık. Burada emeği geçen başta devlet yetkililerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Yoğun bakım ünitesinin Elazığ’ımıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdal Yılmaz ise, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinin bölgede ilk olması nedeniyle Ağrı’dan, Siirt’ten, Hakkari’den ve diğer bölge illerden hasta kabul edebileceklerini söyledi.

Çocuk Yoğun Bakım Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yusuf Sarı ise, “Bölgemiz de büyük bir ihtiyaç olan çocuk yoğun bakım ünitesi nedeniyle, hem yatak kapasitesini, hem de teknik özelliklerini genişletmek gereklilik oldu. Hastane olarak böyle bir üniteyi Elazığ’a kazandırdığımız için mutluyuz. Şuan 17 yatağımız, 3 tane solunum izolasyon odamız var. Her türlü hastaya bakabilecek donanım ve teknik olarak fiziki şartlarımızı sağladık. Bugün itibari ile hasta kabulüne başladık” dedi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr Said Berilgen de, hastanelerinin bölgeye hizmet ettiğini, yeni hizmete giren 3. basamak çocuk yoğun bakım ünitesi ile bu hizmetlerin artacağını söyledi.


Eklenme Tarihi:10.12.2015