HABERLER

HABERLER

Tıp Fakültesi Halk Buluşmaları


Fırat Üniversitesi, halkın sağlık konusunda bilgilendirilmesi amacı ile “Tıp Fakültesi Halk Buluşmaları” programının ikincisini Elazığ Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenledi.

Toplantı da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyeleri tarafından “Çocuk ve Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” konusunda vatandaşlara bilgiler aktarıldı.

Düzenlenen programa; Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Serhat Erol, Prof. Dr. Demet Çiçek,Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca; üniversitelerin bilgilerin üretildiği yerler olduğunu belirterek, bu bilgilerin ancak halkla paylaştıkça değer kazandığını söyledi.

Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinin kendi alanlarında halkı bilgilendirmesinin Üniversite olarak görevleri arasında olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Atmaca, bu ayki halk buluşmalarında çocuk ve erişkinlerde dikkat eksikliği konusunda bilgiler verileceğini kaydetti.

Prof. Dr. Atmaca son olarak önümüzdeki toplantıda en önemli konular arasında yer alan “Bitkisel tedaviler, Doğrular ve Yanlışlar” konusunda vatandaşlara önemli bilgiler vereceğinin altınız çizdi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez ise, Üniversite olarak Öğretim üyeleri ile halk buluşmalarını önemsediklerini belirterek, “Üniversitemizin halka dönük yüzü olan Tıp Fakültemiz ve hastanemizin vatandaşlarımıza katkılarını bu yönde farklı bir boyuta taşımaları bizim için çok kıymetliydi. Bu anlamda giderek artan bir taleple halkımızın da bu toplantılara katıldıklarını görüyoruz. Bundan sonrada devam edecek olan bu toplantılar şehre kaynağından bilgi aktarılması noktasında çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Konuşmalarında ardından, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kemal Utku Yazıcı ile Tıp Fakültesi Dekanı ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca tarafından “Çocuk ve Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” konusunda vatandaşlara çeşitli bilgiler verildi.


Eklenme Tarihi:28.12.2015