HABERLER

HABERLER

Fırat Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Servisi Yenilendi...


Fırat Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı servisi yenilenerek, modern bir görünüme kavuşturuldu.

Serviste bulunan hasta odaları tek kişilik odalar haline dönüştürülerek, oda içerisinde lavabo ve banyo, televizyon ve özel ayarlanabilir hasta yatakları monte edildi.

Yapılan düzenlemelerin ardından serviste açılış programı düzenlendi. Düzenlenen açılış programına, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Hanifi Yıldırım, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şimşek, Kamu Hastanesi Genel Sekreterliği yetkilileri ile hastane çalışanları katıldı.

Açılışta bir değerlendirme yapan Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, halkın daha nezih ve temiz bir ortamda sağlık hizmeti alabilmesi noktasında yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirterek, Fırat Üniversitesi Hastanesinde yapılan çalışmalardan dolayı Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile Hastane Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen’i kutladığını söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, günümüz şartlarına uygun olarak revize edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı servisini her anlamda modern hale getirdiklerini belirterek, sağlık hizmetlerinde nicelik ve nitelik olarak en iyi yerlerde olduklarını belirtti.

Hastanede yeni üniteler açarak, eski üniteleri de yapılan çalışmalarla modern hale getirerek sağlık hizmeti sunduklarını belirten Prof. Dr. Demirdağ, “ Özellikle doğum yapanların refakatçileri ile birlikte kalacakları odaları beraberinde son model yatağı, televizyonu, buzdolabı ve lavabo ve banyosunun bulunduğu modern odalar tanzim edildi. Bugün itibariyle şehrimizin ve bölgemizin hizmetine sunmuş olduk. Bu vesile ile yapılan yatırımlarda bizlere her türlü desteği sağlayan hükümetimize, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaları ardından Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Hanifi Yıldırım, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şimşek ile hastane çalışanları tarafından açılış kurdelesi kesildi.


Eklenme Tarihi:31.12.2015