HABERLER

HABERLER

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Böbrek Tümörü, Prostat ve Mesane Kanseri Tedavileri...


Fırat Üniversitesi Hastanesinde Böbrek Tümörü, Prostat ve Mesane kanserleri ameliyatları Laparoskopik Cerrahi yönetimi ile kapalı olarak yapılıyor.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Necip Pirinççi, Elazığ’da ve bölgemizde ilk olarak yapılan bu kapalı laparoskopik Cerrahi yöntem sayesinde; hastaların ameliyat sonrası serviste kontrollerinin yapılmasının ardından kısa sürede taburcu edildiğini söyledi.

Doç. Dr. Pirinççi, “Böbrek Tümörleri, Prostat Kanseri ve Mesane kanserlerinde Laparoskopik Cerrahi yönetimini artık rutin olarak hastanemizde uygulamaktayız. Böbrek Tümörleri, Prostat ve Mesane kanserlerinin cerrahileri büyük cerrahiler arasında yer almaktadır. Eskiden hastalarımızı açık yöntem ile uzun süre serviste yatırmaktaydık. Ama artık hastanemizde uyguladığımız laparoskopik yöntemle bu hastalarımızı kliniğimizde ameliyat sonrası daha az süre yatırmaktayız. Hastalarımızı erken taburcu ederek, hastalarımızın erken dönemde işlerine başlamalarını sağlamaktayız” dedi.

Yapılan yöntemle sayesinde ameliyat sırasında hastada daha az kanama olduğunu belirten Doç. Dr. Pirinççi, “Halk arasında laparoskopik yöntem kapalı yöntem olarak bilinmektedir. Ameliyat sırasında 3 delikle girilerek hastanın Böbreğindeki Tümörü, Prostatındaki ve Mesanesindeki kanseri rahatlıkla almaktayız” dedi.


Eklenme Tarihi:04.01.2016