HABERLER

HABERLER

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Yatarak Tedavi Gören Çocuklar Bayram Sevincini Erken Yaşadı


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında sağlık sorunları nedeni ile bayramın coşkusunu yaşayamayan çocuklar için Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde sürpriz kutlama yapıldı.

23 Nisan sürpriz kutlaması, serviste yatan hasta çocuklar ve refakatçiler için moral kaynağı olurken, etkinlikte çocuklara çeşitli renklerde balonlar, Fırat Üniversitesi Hastanesi tarafından basılan çocuk kitabı ve oyuncak dağıtımı yapıldı.

Renkli geçen etkinlik, Hastane yönetimi, refakatçiler ve özellikle hasta olan küçük hanımlar ve beyler için hafızalarda çok mutlu ve anlamlı saatler olarak yerini aldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Özden, “Hastane yönetimi olarak hastanemizde yatan çocuklarımızın, 23 Nisan bayramlarını kutlamaktan mahrum olmalarını istemedik. Hastane psikolojisinden uzaklaştırarak hasta çocuklarımıza sürpriz 23 Nisan moral partisi vermek istedik. Çocukları tedavi sürecinde mutlu etmek çok önemli.Çocuklarımızın tebessümleri, gözlerindeki parıltıyı görmek hepimizi mutlu etti. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum” dedi.

Hastalıklarını kısa süreliğine de olsa unutma fırsatı bulan çocukların aileleri ise, Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimine ve etkinliği düzenleyen Sosyal Hizmet Uzmanı Berra Cansız’a teşekkür ettiler.


Eklenme Tarihi:22.04.2015