HABERLER

HABERLER

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 27. Dönem Mezunlarını Uğurladı


  • slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 27. Dönem mezunlarını düzenlenen bir törenle uğurladı.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Kampüsü Amfi Tiyatroda yapılan mezuniyet törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Karahan Çelik, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Fırat Üniversitesi Yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, bu yıl 71 genç doktoru mezun etmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “ Öğrencilerimiz değerli öğretim üyesi arkadaşlarımız tarafından altı yıl boyunca çağdaş bilimi ve bilgiyi yakından takip eden, ülkesine ve insanlığa hizmet etmeyi kendine hedef olarak benimsemiş, mesleğini sevip uygularken karşılaşacağı güçlüklerden yılmayan, “Önce insan” anlayışını benimseyen, etik değerlere bağlı, Türkiye Cumhuriyet’i kuruluş ideallerini sahiplenen, çağdaş, iyi hekimlik uygulamalarıyla donanımlı olarak yetiştirildiler. Hepiniz ayrı ayrı teşekkürü hak ediyorsunuz. Bu arada gecikmiş bir teşekkürü de etmek istiyorum. Fakültemiz akreditasyon süreci kapsamında bir ekip tarafından ziyaret edildi. Bu ziyaret sırasında önemli bir çoğunluğunuzla görüşüldü. Ziyaret ekibi ayrılırken verilen geri bildirimde eleştirilerde bile yapıcı yaklaşımlarınız tarafımıza iletildi. Göstermiş olduğunuz yapıcı ve iyi niyetli çalışmalar için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, Hekimlik mesleğinde sevgi, saygı, hoşgörü ve fedakârlığın çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Hekimlerin mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra bu değerlere sahip iletişim becerisi gelişmiş diğer sektörlerle işbirliği yapan, toplumun temel sorunlarında fikir üreten, donanımlı bireyler olmaları gerekir. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi bu niteliklere sahip hekimler yetiştirmeyi kendisine bir görev kabul etmektedir” dedi.

Mezun öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Demirdağ; “Hastalarınızı ailenizden biriymiş gibi kabul edin. Onlara yeni bir yaşam sunduğunuzda, gözlerinde yakalayacağınız ışıltı size en büyük hediye olacaktır. Hastalarınızla aranıza, mesleğinizden başka bir şey koymayın. Önyargısız ve tüm insanlara karşı eşit mesafede durun. Din, dil, ırk, siyasal görüş ayrılığı gibi unsurlar sizi görevinizi yapmaktan alıkoymasın.

Genç hekimler, sizlerle gurur duyuyorum. Bizlere bu gururu yaşattığınız için sizlere, bin bir güçlüklerle sizleri yetiştiren ailelerinize, hocalarınıza ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran sevgili konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, hekimlik andını mezun öğrencilere okuttu.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, mezun olan öğrencilere Fırat Üniversitesi yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreni ile sona erdi.


Eklenme Tarihi:22.07.2015