RANDEVU ALMA
Genel Kurallar

1.Herhangi bir nedenle randevunuza gelemeyeceğiniz durumlarda randevu saatinizden en geç 2 saat önce Randevunuz ile ilgili iptal işlemini yapmanız gerekmektedir.
2.Herhangi bir nedenle almış olduğunuz randevunuza gidememeniz durumunda muayene katkı payı ödemezsiniz.
3.Başka vatandaşlarımızın muayene haklarına engel olmamak adına lütfen gidemeyeceğiniz randevularınızı iptal ediniz. Randevu iptal işlemi randevudan 2 saat öncesine kadar yapılabilmektedir. Randevu alındıktan sonra randevuyu iptal etmeden, hastaneye gelmeyen hastalara 3 ay boyunca bu sistem ile randevu alma işlemi yapılmayacaktır.
4.Randevu saatinizden 30 dakika önce ilgili poliklinik sekreterliğine kayıt yaptırmanız gereklidir.
5.Sağlık hizmetlerinin doğası gereği randevu saatlerinde gecikmeler yaşanabilir.
6.Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla 1 randevu alabilirsiniz.
7.Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz.

Yeni Üye Kaydı

https://ftm.firat.edu.tr adresinden “Randevu Al” bölümüne girdiğinizde, "Üye Olun" bölümünden T.C. Kimlik kartı bilgileri ve sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğünde bulunan bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Üyelik doğrulama mesajı alamadığınız durumda operatörünüzle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

NOT: Üye olurken mail adresi alanının doldurulması zorunludur.

NOT: Üye olurken girdiğiniz telefon numarasının hastane kayıtlarındaki telefon numarasıyla eşleşmesi gerekmektedir.

Şifremi Unuttum

https://ftm.firat.edu.tr adresinden “Randevu Al” bölümüne girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız "Şifremi Unuttum" bölümüne geliniz.
Burada iki yol ile parolanızı yenileyebilir ya da geçici bir parola oluşturabilirsiniz;

-Cep Telefonu ile bölümünde T.C. kimlik numaranızı ve sistemde kayıtlı cep numaranızı yazınız; cep telefonunuza gelen onay kodu ile yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.

-Kimlik Kartı Bilgileri bölümünden Nüfus Cüzdanı bilgilerinizi girerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğünde bulunan bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Randevu Nasıl Alınır?

Web'den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
1.Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapılır.
2.Sol taraftan gelen menülerden “Randevu Alma” menüsü seçilir.
3.Ekrana randevu alabileceğiniz Polikliniklerin listesi gelecektir.
4.Bu listeden randevu almak istediğiniz bölümü seçtiğinizde, bölüm ve varsa bölüme ait alt branş bilgileri gelecektir.
5.Gelen seçeneklerden uygun olan seçim yapıldığında seçilen bölüm için uygun randevu tarihleri gelecektir.
6.Randevu tarihi seçildiğinde seçilen gün için uygun randevu saatleri gelecektir.
7.Uygun saat belirlenerek yanındaki kutucuk(Randevu Al) seçilir, sonrasında ekrana onay sorusu gelir ve onay verdiğiniz durumda randevunuz alınmış olacaktır.
8.Son durumda ekrana, alınan randevu ile ilgili bilgi dökümü gelecektir. Bu sayfanın çıktısı alınarak hastaneye gelindiği gün ilgili sekretere verilir ve hastane giriş işlemi yapılır.
9.Bu aşamada sisteme kayıtlı olan cep telefonuna da bilgi SMS’i gelecektir. Sistem randevu tarihinden bir gün önce ayrıca hatırlatma SMS’i atacaktır.

Randevularımı Nasıl Görüntüleyebilirim?

https://ftm.firat.edu.tr adresinden “Randevu Al” bölümü seçilerek sisteme giriş yapıldıktan sonra sol taraftan gelen menülerden “Randevu Sorgula/İptal” menüsü seçildiğinde adınıza alınan tüm randevuları görebilirsiniz.

Randevumu Nasıl İptal Edebilirim?

https://ftm.firat.edu.tr adresinden “Randevu Al” bölümü seçilerek sisteme giriş yapıldıktan sonra sol taraftan gelen menülerden “Randevu Sorgula/İptal” menüsü seçildiğinde adınıza alınan tüm randevuları görebilir ve iptal etmek istediğiniz randevuyu iptal edebilirsiniz.

Randevu Saatini veya Tarihini Nasıl Değiştirebilirim?

Randevu saatini veya tarihini değiştirmek için öncelikle randevunuzu iptal edip yeniden randevu alma işlemini uygulamalısınız.

Randevu Saatinden Ne kadar Önce Hastanede Bulunmam Gerekiyor?

Randevu saatinizden 30 dakika önce ilgili poliklinik sekreterliğine kayıt yaptırmanız gereklidir.